Fundacja Odzyskaj Zdrowie planuje otwarcie nowego ośrodka zdrowia w Lublinie, który ma na celu świadczenie różnorodnych usług terapeutycznych. Ośrodek będzie miejscem, w którym pacjenci będą mieli dostęp do profesjonalnej opieki zdrowotnej oraz wsparcia psychologicznego. Będzie to miejsce, gdzie każdy będzie mógł znaleźć pomoc i wsparcie w procesie zdrowienia i poprawy samopoczucia.

Poniżej przedstawiamy opis pierwszego zestawu oferowanych usług w ramach tego ośrodka.
 1. Terapia indywidualna i grupowa dla osób z problemami zdrowia psychicznego: Oferowane będą profesjonalne sesje terapeutyczne zarówno indywidualne, jak i grupowe, dla osób borykających się z różnymi problemami zdrowia psychicznego. Doświadczeni terapeuci pomogą pacjentom radzić sobie z depresją, lękiem, stresem i innymi trudnościami emocjonalnymi.
 2. Terapia uzależnień: Ośrodek zdrowia zapewni specjalistyczną pomoc dla osób zmagających się z uzależnieniami, takimi jak hazard, seks, alkohol, narkotyki i inne substancje czy czynności. W ramach terapii pacjenci będą otrzymywać wsparcie i narzędzia niezbędne do pokonania swoich uzależnień.
 3. Terapia dla dzieci i młodzieży: Dzieci i młodzież będą miały dostęp do dedykowanej terapii, która pomoże im w rozwoju emocjonalnym i radzeniu sobie z trudnościami. Wykwalifikowani specjaliści będą prowadzić terapię dostosowaną do wieku i potrzeb pacjentów.
 4. Grupy wsparcia dla osób potrzebujących wsparcia psychologicznego: Ośrodek zapewni organizację grup wsparcia dla osób, które potrzebują wsparcia psychologicznego. Będą to miejsca, gdzie pacjenci będą mogli dzielić się swoimi doświadczeniami, otrzymywać wsparcie od innych i rozwijać swoje umiejętności radzenia sobie z trudnościami.
 5. Grupy wsparcia dla osób chorych na nowotwory i wsparcie dla ich rodzin: Dla osób dotkniętych chorobą nowotworową oraz ich rodzin będą organizowane specjalne grupy wsparcia. Będzie to bezpieczne i wspierające środowisko, w którym pacjenci i ich bliscy będą mogli otrzymać wsparcie emocjonalne i informacyjne.
 6. Grupy wsparcia dla osób niepełnosprawnych fizycznie: Ośrodek zdrowia będzie zapewniał wsparcie dla osób niepełnosprawnych fizycznie poprzez organizację grup wsparcia. Będą to miejsca, w których osoby niepełnosprawne będą mogły spotkać się, wymieniać doświadczeniami i otrzymywać wsparcie od innych.
 7. Grupy aktywizacji seniora: Oferowane będą specjalne grupy aktywizacji dla osób starszych, które pomogą im utrzymać sprawność fizyczną i umysłową. Dzięki różnorodnym zajęciom, takim jak gimnastyka, stretching czy taniec, seniorzy będą mieli możliwość spędzania czasu aktywnie i integracji z innymi osobami.
 8. Strefa dla dzieci i młodzieży pod okiem psychologów i specjalistów: Ośrodek zapewni strefę dla dzieci i młodzieży, gdzie będą mogły spędzać czas pod okiem doświadczonych psychologów i specjalistów. Będą tam organizowane zajęcia, które będą rozwijać umiejętności interpersonalne i emocjonalne.
 9. Fizjoterapia: Oferowana będzie fizjoterapia, która pomoże pacjentom w rehabilitacji po urazach, operacjach lub w leczeniu różnego rodzaju schorzeń. Wykwalifikowani fizjoterapeuci będą prowadzić indywidualne sesje dostosowane do potrzeb pacjenta.
 10. Masaże: Ośrodek zdrowia zapewni różnego rodzaju masaże, takie jak rehabilitacyjne, relaksacyjne i antystresowe. Masaże pomogą w redukcji bólu, napięcia mięśniowego oraz ogólnie przyczynią się do poprawy samopoczucia pacjentów.
 11. Rehabilitacja: Dostępna będzie kompleksowa rehabilitacja, skierowana do osób z różnymi schorzeniami i urazami. Pacjenci będą otrzymywać indywidualnie dostosowany program rehabilitacji, który pomoże im odzyskać sprawność fizyczną i poprawić jakość życia.
 12. Relaksacja, w tym strefa ciszy: Ośrodek będzie oferować możliwość relaksacji i odpoczynku w strefie ciszy. Pacjenci będą mieli szansę oderwać się od codziennych trosk i zrelaksować się w spokojnej atmosferze.
 13. Tlenoterapia: Oferowana będzie tlenoterapia, która pomoże w leczeniu różnych schorzeń, takich jak choroby płucne czy problemy z oddychaniem. Tlenoterapia polega na wdychaniu czystego tlenu, co przyczynia się do poprawy samopoczucia i funkcjonowania organizmu.
 14. Konsultacje dietetyczne i trenerskie: Specjaliści z zakresu dietetyki i treningu będą udzielać konsultacji, pomagając pacjentom w osiągnięciu i utrzymaniu zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia. Będą udzielać porad dotyczących właściwego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
 15. Zajęcia sportowe: Ośrodek zdrowia będzie oferował różnorodne zajęcia sportowe, takie jak zdrowy kręgosłup, stretching, pilates, taniec czy medytacja. Będzie to doskonała okazja dla pacjentów do aktywności fizycznej i relaksu.